top of page

ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ


Життя свідчить, що чим раніше людина вивчить основні принципи самозахисту та усвідомить свою відповідальність під час надзвичайної ситуації, тим ефективнішими будуть результати.

Згідно з планом підготовки школи з Цивільного захисту з 24 по 28 квітня 2017 року в Павлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів був проведений «Тиждень безпеки дитини» з цивільного захисту та комплексно-об’єктового тренування. Метою якого є практичне відпрацювання учнями за їх віковими категоріями теоретичних знань та навичок з безпеки життєдіяльності, основ здоров’я та цивільного захисту.

Протягом тижня класні керівники проводили виховні години , бесіди , інструктажі на тему «Що означає жити в безпеці», на яких розглядали правила поведінки під час різних природних явищ; при виникненні пожежі; при зустрічі з дикими та свійськими тваринами; під час подорожі до лісу; поїздок на транспорті; поведінки під час літнього відпочинку на воді та поблизу водоймищ; про поведінку під час виникнення надзвичайних ситуацій.

Дали певний результат і години цивільного захисту з питань безпечної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій на теми:

1клас – Година загадок «Подорож у місто небезпек».

2 клас - « Це важливо знати».

3 клас - Рольова гра «Викликаємо рятувальні служби».

4 клас- «Індивідуальні засоби захисту»

5 клас – «Як себе поводити в надзвичайних ситуаціях»

6 клас – «Порядок інформування населення про екстремальні ситуації та порядок дій»

7 клас – «Дії населення під час НС»»

8-11 класи – «Завдання цивільної оборони». Тренувальні вправи із ЗІЗ.

Практичне заняття «Евакуація учнів та працівників школи»

На 4 уроці за дзвінковим сигналом відбулася евакуація, завданням якої було вивід учнів у безпечну зону ( згідно затвердженого плану евакуації ).

Результат навчальної евакуації показав практичну готовність та злагодженість дій учнів та працівників школи діяти за сигналами оповіщення Цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацій.

Цікавим, корисним і пізнавальним видався конкурс брейн-ринг з цивільного захисту «Особиста безпека» , який підготували і провели вчитель з основ здоров’я Момот Н.В та класні керівники 5-7 класів .

Школярі показали достатній рівень знань з правил безпеки життєдіяльності . Перемогу виборола команда «Вогнегасник» (6 клас , класний керівник Корнєєва О.О.), прочесне ІІ місце посіла команда «Протигаз» ( 7 клас, класний керівник Шапочка А.І, і ІІІ місце – команда «Медична допомога» ( учні 5 класу, класний керівник Брайцара С.В.) Проте варто зазначити, що переможцями стали всі, оскільки всі учасники закріпили та набули нових знань з ЦЗ і отримали масу позитивних вражень.

Воєнізовано-спортивні змагання для учнів 8-11 класів

28 квітня 2017 року для учнів старшої ланки ( 8-11 класи) учитель фізичної культури Протас Ю.В., учитель з предмету «Захист Вітчизни» Лещенко І.М., педагог-організатор Момот Н.В. та класні керівники організували і провели воєнізовано-спортивні змагання «Дії під час надзвичайних ситуацій». Метою змагань було участь в естафетних змаганнях, відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, навичок користування засобами індивідуального захисту , відпрацювання елементів надання першої медичної допомоги травмованим і потерпілим .

Результати змагань:

І місце команда 11 класу «Спасатели», ( класний керівник Момот Н.В.)

ІІ місце - команда 10 класу «Рваний кед» ( класний керівник Азевич І.М.)

ІІІ місце – команда 8 класу « Рятівники» (класний керівник Рябчиць С.В.)

ІV місце – команда 9 класу «Динаміт» ( класний керівник Богомолова Л.В.)

З метою підвищення протимінної безпеки дорослих та дітей в нашій школі були сплановані цикл уроків та виховних заходів , присвячених поводженню учнів з вибухонебезпечними предметами, на які учні можуть наразитися.

Так в Павлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходила зустріч з представниками організації «Save the Children», завданням якої було надати учням школи достовірну інформацію про вибухонебезпечні предмети, їх види; сформувати навички безпечної поведінки при знаходженні вибухонебезпечних та незнайомих предметів; сприяти усвідомленню того, що правильні відповідальні дії кожної особи є запорукою збереження власного здоров’я та здоров’я оточуючих .

Для учнів початкової школи казкові герої Аліса та Буратіно продемонстрували ситуацію про «Небезпечну іграшку». В наш тривожний час на таку іграшку можна натрапити практично скрізь: у лісі, у старому окопі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях села . І якщо вибухові пристрої серійного зразка легко розпізнати за зовнішнім виглядом і діяти відповідно до ситуації, то саморобні вибухові пристрої – міни-пастки; міни-сюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою діти усвідомили, що ЗАБОРОНЕНО: наближатися до предмета; пересувати його або брати до рук; розряджати, кидати, вдаряти по ньому; розпалювати поряд багаття або кидати до нього предмет; приносити предмет додому, у табір, до школи.

Школярі засвоїли , що необхідно негайно повідомити дорослих або службу 101 про небезпечну знахідку!

Дітям середньої ланки та для старшокласників були продемонстровані мультфільми та документальні фільми « Види боєприпасів, методи їх розпізнання.», « Небезпечні предмети (знахідки) та дії при їх виявленні.» з поясненням, яку небезпеку життю несуть такі предмети.

В період напруженої ситуації в нашій області учні школи повинні бути підготовлені до дій під час артобстрілу, застосуванні реактивної артилерії, можливого авіаційного бомбардування, обстрілів зі стрілецької зброї , танкового озброєння, при можливих терористичних проявах . А щоб вижити в таких надзвичайних ситуаціях, врятувати себе і допомогти іншим у разі небезпеки, треба багато знати і вміти діяти в таких умовах. Саме тому, для проведення майстер - класу до нашої школи були запрошені військовослужбовці ЗСУ.

Протягом години спілкування військові провели бесіду та відпрацювали уміння грамотно діяти за сигналом «Увага всім!» , виховувати життєву потребу слідкувати за своїми діями. Бо від правильних дій залежить життя та здоров’я людини.

Завершився Тиждень безпеки життєдіяльності підведенням підсумків. Проведена робота була змістовною, корисною, цікавою. Директор школи Гайдаш Олена Миколаївна нагородила переможців конкурсних змагань і побажала усім присутнім, щоб у цей нелегкий час вони вміли захистити себе і рідних від будь-якої біди.


Останні новини
bottom of page