З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ
1 вересня 2017 року завзято пролунав перший дзвоник, що покликав учнів нашої школи на перший урок.
26 новоспечених першачків (вчитель Венгер О.А.) завітали на свій перший в житті урок, що мав назву "Сім'я, родина, Україна". Дітки познайомилися зі школою, класом, а також один з одним, обмінявшись власноруч виготовленими долоньками зі своїми іменами. Батьки ж ознайомилися із пам'яткою першокласника, потім кожен школяр отримав цікаву іграшку.
У 2-3 класах (вчителі Неліпа Л.І., Щитина Н.В.) відбувся перший урок під урочистим гаслом "Щоб у серці жила Батьківщина". Він був проведений учителями у формі усного журналу: подорожуючи різноманітними сторінками діти відновили у пам'яті державні символи України, мали змогу поповнити свої знання з історії рідного краю, створили композицію "Уквітчана Україна", працювали в групах. Учні досить жваво та із задоволеннямрозповідали вірші, писали побажання для рідної землі.
Темою першого уроку 4 класу (вчитель Усенко В.М.) став вислів "Україна - наш спільний дім". На уроці-подорожі школярі ознайомилися з основними державотворчими подіями становлення незалежності України, працювали над формуванням понять "народ", "нація", "патріотизм", виховували любов до своєї країни, почуття гордості за її минуле та громадянську відповідальність за майбутнє, а також толерантне ставлення до всіх народів, які проживають на території України.
Учні 5 класу (вчитель Неліпа А.В.) на своєму першому уроці в цьому навчальному році мали змогу познайомитися з європейськими цінностями. Урок отримав назву "Європейське майбутнє України" і був покликаний сформувати уявлення про Україну як суверенну державу, яка має досить високий авторитет серед країн, що входять до Європейського союзу і в недалекому майбутньому має право зайняти в ньому своє гідне місце. Учні розширили свої знання про державні символи України, про країни, які є сусідами нашої Батьківщини і входять до європейського об'єднання, відгадали героїв казок письменників Англії, Данії та Франції. Наприкінці уроку п'ятикласники виконали вправу "Квіти Україні": написали на пелюстках квіток свої добрі майбутні справи і щирі побажання рідній землі.
Учні 6 класу (вчитель Брайцара С.В.) відправилися у подорож під назвою "Україна - європейська країна" і мандрували сторінками історії створення української держави. Згадали шестикласники державні символи України, визначили її сусідів та назвали держави, що входять до Європейського союзу. Вчитель провів вікторину "Чи знаєш ти свою Батьківщину", після якої учні приєднали до блакитно-жовтого віночка стрічки-символи як до оберегу українських традицій. Склали прислів'я про свою землю, рідний край, прослухали пісні українських авторів про Україну.
У 7 класі (Корнєєва О.О.) урок пройшов під назвою "Я - громадянин України - європейської країни ". Вчителем було проведено вікторину, що змогла дати учням уявлення про українські та європейські цінності та усвідомлення кожного як повноправного та діяльного громадянина нашої держави. Було згадано державні символи, їх значення для країни. Урок завершився урочистими побажаннями - учні приклеїли на карту України сердечка, висловлюючи теплі слова на адресу своєї держави.
Урок-спілкування з темою "Україна - європейська держава" сприяв усвідомленню восьмикласниками (вчитель Шапочка А.І.) місця України серед інших країн, особливо Європи, допоміг зрозуміти важливість Європейського об'єднання, приналежність України до європейської сім'ї народів. Учитель акцентував увагу на необхідності розширення знань про Україну як можливого члена Євросоюзу .
Учні 9 класу (Рябчиць С.В.) мав урок-вікторину "Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатися про тебе". Учні об'єдналися у команди і відповідали на питання, завдяки яким показали ґрунтовні знання у сфері політики, економіки, культури. Питання вікторини були присвячені знанням учнів з європейської літератури, історії Європи, міст та населення ЄС, архітектури та національно-етнічних традицій. Виграла команда, що набрала найбільшу кількість балів. В кінці уроку учні отримали долоньки, на яких написали відповідь на питання "Що я можу зробити, аби наблизитися до європейської спільноти?".
Перший урок у 10-11 класах (вчителі Свєтлична Д.С., Азевич І.М.) пройшов під назвою "Ми - європейці: реальність та перспективи». Учні виступили з інформаційною та історичною довідками, також послухали тематичні доповіді учнів. Урок завершився географічно-пізнавальними конкурсами та узагальненнями класного керівника щодо ролі українця на теренах європейського простору.