top of page

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ


16 листопада до Всесвітнього дня толерантності в Павлівській ЗОШ I-III ступенів відбувся ряд виховних годин .

Першачки ( класовод Венгер О. А.) серйозно поставилися до виховної години "Ми різні, але ми - рівні". Разом із вчителем розібрали поняття " толерантність". Дали визначення : що таке толерантне село, сім'я, країна? Провели дослід із папірцями " Ми всі різні". Дітям сподобалась рольова гра "Зустрілися подружки після хвороби", під час якої висловили свої думки, продовжили та обговорили ситуацію. На завершення уроку намалювали смайликів - символ посмішки та позитиву.

Щитина Н.В., Неліпа Л. І., Усенко В. М. з учнями 2, 3, 4 класів провели виховну годину "Шлях до толерантності". Учні ознайомилися з поняттям "толерантність" та зрозуміли, що це взаєморозуміння. Діти навчилися розрізняти за ознаками людей пасивних, агресивних, відповідальних.

У 5 класі виховна година, присвячена Дню толерантності, пройшла у формі тренінгу. Гаслом заходу став вислів "Всі ми різні, але рівні". Завдяки бесіді класного керівника про нехтування учнями загальнолюдськими правилами, про нетолерантне ставлення дітей один до одного, про трагічні випадки в історії суспільства, а також завдяки цікавим вправам п'ятикласники зробили висновки про те, чому терпимість є умовою збереження миру, зрозуміли, як досягати компромісу у конфліктних ситуаціях, дізналися, яке значення має поняття "толерантність" у різних країнах світу. Було проведено вправу "Чим ми схожі?" та "Унікальна картопля": учні по черзі викликали до себе однокласників, з якими в них є щось спільне (ріст, очі, інтереси тощо) і утворили таким чином коло єдності, а потім за допомогою описування звичайної картоплі змогли наочно продемонструвати унікальність усього сущого на планеті. Захід завершився малюванням "Емблеми толерантності" та підведенням підсумків.

Своїх шестикласників класний керівник Брайцара С.В. ознайомила з проявами толерантності в різних країнах. За допомогою кольорових олівців на аркушах паперу діти зобразили різні ситуації добрих відносин між людьми. Обговорили «Легенду про диких гусей», які у важку хвилину підтримують членів своєї зграї.

Класний керівник 7 класу Корнєєва О.О. провела виховний захід у формі тренінгу «Толерантні – Ми», на якому ознайомила дітей з властивостями толерантної та інтолерантної особистості. Розпочали тренінг з приємної вправи «Привітання», де познайомилися з привітаннями в різних культурах. Були використані вправи: «Сусід справа, сусід зліва», «Чим ми схожі», «Компліменти». Для емоціональної розрядки провели руханку «Компот». На завершені тренінгу всі учні вирізали з паперу «Долоньки» на яких написали, що їм було цікавим, новим, свої думки про почуте, побажали всім бути толерантними!

У 8 класі була проведена виховна година на тему «Вчимося бути толерантними». Учні закріпили значення терміну толерантність, зрозуміли, що, незважаючи на те, що всі учні різні, у класі може бути сприятлива атмосфера. Була проведена вікторина знавців комплементів, виконана вправа «Асоціативний ряд» та діти пройшли нелегкий шлях до толерантності за допомогою тесту «Риси толерантної особистості».

Класним керівником Рябчиць С.В. у 9 класі був проведений урок- презентація з елементами тренінгу на тему «Толерантність». Під час проведення уроку діти виконали тест «Наскільки ви толерантні?», згадали поняття «толерантність» та його значення в інших країнах світу, виконали творчу роботу « Символ», провели гру «Асоціативний ряд», виконали вправу «Коло компліментів». На закінчення послухали «Притчу про добру сім`ю».

Учні 10 класу почали виховну годину з опитування, що означає бути толерантним. В результаті опитування дійшли висновку "бути добрим", "ввічливим", "поважати інших", "вихованим", "вміти прийняти правильні рішення у складних ситуаціях" - це синоніми слова толерантність. Велику зацікавленість викликала у дітей вправа "Паркан відвертості» учні поміркували над тим, що для них означає щастя. Потім діти пройшли тест "Чи толерантна я людина?" Закінчили годину грою "Компліменти"

До Всесвітнього Дня толерантності в 11 класі був проведений урок «Любов виникає з любові». Учні висловлювали свої думки з питання, чому у сучасному світі виникла потреба у толерантності. Також одинадцятикласники вказали, які риси толерантності на їхню думку є найважливішими.


Останні новини
bottom of page