16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА
Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція «16 днів проти насильства», в рамках якої проводяться заходи з попередження і подолання насильства. Дати проведення акції є символічними. Вони створюють ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав .
З цього приводу в Павлівській ЗОШ проведено ряд заходів. У 1-3 класах-виховна година «Шкідливі звички» (Класоводи Венгер О.А.,Щитина Н,В., Неліпа Л.І.) довели до свідомості дітей про шкідливість паління, вживання спиртних напоїв, наркотиків. Провели гру «Корисно – шкідливо», завчили та обговорили прислів’я (про здоровий спосіб життя). На малюнках діти зобразили людей зі шкідливими звичками. Закінчили захід грою « Мікрофон»
8 грудня 2017 року у 4 класі пройшла виховна година «Шкідливі звички», на якій класовод Усенко В.М. поглибила знання учнів про негативний вплив цих звичок. на здоров’я . Вчила розпізнавати небезпечні ситуації, що потребують категоричної відмови. Діти працювали в групах. Кожна група малювала плакат про небезпечність шкідливих звичок. В кінці школярі розіграли сценку про вміння відстоювати власні переконання і оцінювати свої вчинки, протидіяти пропозиціям щодо куріння і вживання алкоголем.
У 6 класі ( класний керівник Брайцара С.В.) на виховній годині «Захисти життя – зупини насильство» діти із задоволенням виконували вправи, які допомогли їм з’ясувати поняття насильства та його види. Отримали інформацією про те, як можна захистити себе та свою гідність. Провели вправу «Від серця до серця. Що таке довіра». В кінці уроку діти пробили повітряні кульки з написами «біда», «образа», «неповага», разом з якими знищили весь негатив, пов’язаний з насильством.
Класні керівники 5 , 7 класів (Неліпа А.В., Корнєєва О.О.,) провели виховну годину "Ми проти насильства" у формі тренінгу. Учні з'ясували значення понять "насильство", "жертва", "агресор" та застосували їх під час обговорення життєвих ситуацій. Провели вправу "Коло ідей", у якому кожен зміг запропонувати шляхи запобігання насильству чи агресії. Учні послухали притчу "Все залишає свій слід". На завершення було проведено вправу "Наші долоні проти насильства": кожен прикріпив кольорову долоньку до слів "СТОП НАСИЛЬСТВУ" і висловився, проти якого насильства він виступає.
З учнями 8 класу класний керівник: Шапочка А. І. провела бесіду з елементом тренінгу .“Життя без насильства”. Ознайомилися з актуальністю проблеми насильства в шкільному середовищі, навчилися розрізняти його види та розроблювати відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності, виокремили механізм захисту прав дітей. Завдяки вправам «Розшифруйте назву», «Міф чи реальність» ,«Види насильства» та мозкового штурму «Що таке насильство, його прояви» навчилися поважати один одного, допомагати долати труднощі.
Також продемонстровано відео- урок «Стоп насильству» для учнів 9 класу. (керівник Рябчиць С.В.) «Робота за кордоном: міфи та факти» і проведено анкетування на тему «Вивчення негативних явищ в учнівському середовищі».
У 10 класі пройшла виховна година «16 днів проти насильства» Переглянули презентацію «Насильство над дитиною» та обговорили якою може бути відповідальність за недотримання правил поведінки в сім’ї.
В 11 класі у рамках даної теми учні поділилися на групи й підготували тематичні повідомлення: «Насильство дітей у сім‘ї: факти, статистика», «Жертви насильства розповідають...». У кінці заходу учні переглянули відеофільм по слідах передачі каналу СТБ «Кохана, ми вбиваємо дітей».
Проведені заходи, стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.