ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. 22 січня – знаменна дата, про яку не можна забувати.
У цей день, бібліотекар Павлівської ЗОШ, Рубан Л.М підготувала виставку історично документальної літератури «Історія Дня Соборності».
Учні початкової школи зібралися в актовій залі на свято. Оформлення сцени сприяло створенню урочистої атмосфери. Діти прийшли в українських костюмах, з гарним настроєм. Лунали українські пісні, вірші про Україну. Усний журнал сприяв збагаченню знань про рідний край. Розповідь класовода 3класу Неліпи Л.І та її вихованців супроводжувалась презентацією. До проведення заходу були залучені батьки, які теж отримали велике задоволення від свята.
Соборність – одна із найважливіших тем в історії України. Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною.
З метою поглиблення знань про цей історичний факт учитель історії Брайцара С.В. провела урок-екскурс “Акт злуки ЗУНР і УНР” в 10 класі, запрошені учні 9,11 класів прийняли активну участь у його підготовці та проведенні. Прослідкували етапи становлення української держави у Східній Галичині та з’ясували причини об’єднання ЗУНР та УНР в єдину державу, опрацювали документи та факти проголошення Акту злуки українських земель, визначили його історичне значення.
Класні керівники 5-7 класів (Неліпа А.В., Брайцара С.В., Корнєєва О.О.) з цієї урочистої нагоди провели літературно-музичну композицію «Соборність наших душ», а також Флешмоб «Єдина Україна», метою якого було залучити учнів до вивчення історії своєї країни, до збереження національних традицій, виховання патріотичного почуття. Під звуки українських пісень діти стали в два кола – із блакитно-жовтими кульками та вишитими рушниками, потім взялись за кольорові стрічки та створили одне велике, яке стало символом єднання. На завершення Флешмобу вчитель Неліпа А.В. разом з учнями заспівали пісню «Україна – це ти».