ПЕДАГОГІЧНА НАРАДА
Розпочалися осінні шкільні канікули... Школа відпочиває від дитячого гомону, а педагогічний колектив Павлівської ЗОШ під час педагогічної наради підводить підсумки роботи за першу чверть 2018-2019 навчального року.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
Про виконання рішень попередньої педради.
Про атестацію педагогічних працівників у 2019 році.
Робота школи в рамках концепції «Нова українська школа».
Про організацію роботи щодо запобігання та протидії насиллю та попередження жорстокого поводження з дітьми.
Про активізацію та посилення заходів щодо профілактики суїцидальних тенденцій серед учнів.
Про затвердження Інструкції з діловодства.
Вчитель 1 класу Усенко В.М. виступила із доповіддю «Робота школи в рамках концепції "Нова українська школа" ». Було звітовано про досягнення вчителя, його спостереження від час застосування певних методів навчання, їх переваги та недоліки, про навчально-методичне забезпечення, переваги нових інтегрованих шкільних предметів, успіхи першокласників та їхню адаптацію до організації освітнього простору і навчання у Новій Українській Школі.
Найважливішим та найактуальнішим наразі питаннями серед тих, що розглядалися вчителями під час наради, постало питання про організацію роботи щодо запобігання та протидії насиллю та попередження жорстокого поводження з дітьми, а також питання про активізацію та посилення заходів щодо профілактики суїцидальних тенденцій серед учнів.
Заступник директора з виховної роботи Рябчиць С.В. підготувала доповідь "Шкільний булінг". Було донесено до відома вчителів походження поняття "булінг", його прояв у різних системах відносин, особливості та види шкільного булінгу, механізми його розвитку тощо. Вчителі обговорили типові психологічні портрети груп-учасників булінгу (агресор-жертва-спостерігач) та з'ясували найголовніші ознаки, за якими можна розпізнати булінг та дізналися про причини цього негативного явища. Колектив обговорив методи попередження, запобігання та припинення булінгу в школі та з'ясував ключові моменти, які повинен містити план бесіди із дітьми-учасниками булінгу.
На завершення педагогічної наради заступник директора з навчально-виховної роботи Момот Н.В. виступила з не менш важливою доповіддю на тему "Профілактика суїцидальної поведінки учасників освітнього процесу". Момот Н.В. допомогла усім присутнім ще раз з'ясувати значення понять "суїцид (самогубство)", "суїцидальна поведінка", "суїцидент", продемонструвала словесні, поведінкові й ситуційні ознаки, за якими можна виявити схильність до суїцидальної поведінки в школярів. Вчителі отримали важливі і дієві рекомендації щодо попередження потенційного суїциду та зробили висновок, що у дев'яти випадках із десяти суїцидальна спроба - це не бажання вкоротити собі віку, а крик про допомогу.