ЄДИНИЙ УРОК З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
26 квітня у рамках тижня Цивільного захисту та тижня Безпеки життєдіяльності у Павлівській ЗОШ відбувся Єдиний урок з БЖ та ЦЗ для учнів 1-11 класів, що передбачав теоретичне та практичне заняття.
Першокласники (Усенко В.М.) на уроці за допомогою вчителя зіграли у гру "Правила дорожнього руху" і вивчили основні правила поведінки на дорозі, а потім за допомогою плакатів розглянули небезпечні ситуації, що можуть статися на дорозі.
Другокласники (Венгер О.А.) розпочали п’ятницю виховною годиною «Знати. Вміти. Врятувати», присвяченою дню цивільної оборони в Україні.
На першому уроці ознайомилися з поняттям ЦО, пригадали, що таке надзвичайна ситуація, стихійне лихо. Повторили правила поводження під час грози, були активними слухачами казки про зайця-Вуханя «Стихійні лиха»
Об’єдналися в 4 команди та презентували творчі роботи. На уроці-практикумі діти на ляльках показали один одному, як зупинити кровотечу, як діяти, коли людина непритомна та навчилися накладати пов’язки.
У 3-4 класах (Щитина Н.В., Неліпа Л.І.) був проведений тренінг «Як врятувати своє життя». Під час практичних завдань учні вчилися надавати першу медичну допомогу: накладати пов’язки,шини. Знайомилися з індивідуальними засобами захисту. Виготовляли марлеві пов’язки.
Учні 5-6 класів (Єрьоменко Б.К., Неліпа А.В.) під час першого уроку "Мінна безпека" пригадали, що таке вибухонебезпечні предмети, дізналися про їх види, основні ознаки та те, яку небезпеку ці предмети становлять для людського життя. Дізналися, які місця є найбільш небезпечними і де треба бути особливо уважним. Найголовніше - діти усвідомили, якими повинні бути їх перші дії після виявлення вибухонебезпечного предмета, зробили висновок, що мінної безпеки насправді не існує - міна завжди небезпечна! На уроці-практикумі учні навчилися правилам накладання пов'язок (оброблення рани, тримання бинта, правильне його накладання), а потім самостійно виготовили марлеві пов'язки та наклали пов'язку "чепець".
Основною метою тренувань семикласників (Брайцара С.В.) стали дії, при яких виявили невідому хімічну речовину у місці з масовим перебуванням людей. За тактичним задумом у класній кімнаті 7 класу учнями було виявлено дві ємності без маркування і з неприємним різким запахом.
Учні відпрацювали та перевірили свої навички поведінки в екстремальних ситуаціях: чи вміють вони чітко та грамотно діяти, щоб захистити своє здоров’я та життя.
Восьмикласники (Корнєєва О.О.) на занятті «Безпека людини в небезпечних та надзвичайних ситуаціях» поглибили знання про надзвичайні ситуації. Навчились правилам поведінки і діям в умовах надзвичайних ситуацій. Об’єднавшись в 2 групи, учні розглянули різні ситуації та виконали практичне завдання:
1. Поведінка у надзвичайних ситуаціях.
2. Евакуація.
З метою стимулювання пізнавальної діяльностіучнів, вміння діяти в надзвичайних ситуаціях, приймати відповідні рішення на основі набутих знань та власного досвіду для учнів 9 класу (Шапочка А.І) був проведений брейн-ринг " Наша безпека" із конкурсами "розминка", "розплутай клубок" , "відгадай кросворд", "чорна скриня" , "склади сам'ятку" , "перша допомога". Команди "Рятівники" та "Протигаз" виконали всі завдання та показали свої вміння. Потім класний колектив 9-го класу закріплював практичні знання надання першої допомоги постраждалим: накладати жгут, ватно-марлеву пов'язку, бинтувати кінцівки та накладати пов'язку "чепець". Також повторили методи застосування аптечки першої допомоги.
Для учнів 10-11 класів був проведений урок з безпеки життєдіяльності. Його метою було поліпшення якості освітнього процесу з питань особистої безпеки, вироблення в учнів вмінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій. Класні керівники підготували презентації "Цивільна оборона" і "Чорнобильська катастрофа" з метою повторення завдань цивільної оборони та основних засобів захисту населення. На практичному занятті учні продемонстрували навички накладання пов'язки "чепець", накладання шини з підручних матеріалів, зупинення кровотечі за допомогою джгута.