ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ
У шкільному житті, сповненому новими знаннями і цікавими подіями, виникають ситуації приниження чи знущання з однокласників, молодших школярів. Ця проблема у всьому світі має назву «булінг» і її потрібно передбачити.
З метою запобігання явища булінгу з учнями 2-3 класів було проведено годину спілкування «Вчимося жити добрими людьми». Діти переглянули і обговорили мультфільми, зрозуміли що слід робити, якщо стали жертвою булінгу, пограли в ділову гру «Так чи ні», весело відпочили під час руханки і склали правила доброти на майбутнє .
У 5 класі класним керівником І.М. Азевич була проведена чергова бесіда з протидії булінгу «Я маю право сказати булінгу «НІ!» Учні пригадали походження поняття «булінг», його види. Класний керівник пояснила відмінності між конфліктом і булінгом, розповіла про покарання, які можна отримати за булінгову діяльність. Учні записали номери телефонів дитячої гарячої лінії.
Учнями 6 класу були переглянуті соціальні відеоролики з протидії булінгу, проводилися обговорення причин виникнення насилля у школі. Прослухавши притчу «Скільки важить сніжинка?», діти зрозуміли важливу силу слова та як воно може вплинути на людину.
Семикласники під час виховної години "Ненасильницьке спілкування" працювали у групах: обговорили види насильства, з'ясували основні ознаки поведінки людини, по відношенню до якої здійснюється постійне цькування, а також взяли участь у діловій грі "Міф чи реальність?", що передбачала зайняття позиції щодо певного твердження про психологічне та фізичне насилля, а також подальше його обговорення між групами.
У 8 класі під час тренінгу "Чим конфлікт відрізняється від булінгу?" учні взяли участь у моделюванні ситуацій, пов'язаних з булінгом, що виникають серед підлітків у шкільному середовищі.