ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
Зазвичай День цивільного захисту планують на квітень, приурочуючи до Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля, головними завданнями якого є :
- поглиблення учнями та педагогічним колективом теоретичних знань з питань ЦЗ і вдосконалення практичних навичок дій в екстримальних ситуаціях;
- практичну перевірку здатності учнів реагувати на сигнал оповіщення ЦЗ, користування засобами колективного та індивідуального захисту.
Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій 30 квітня в Павлівському ЗЗСО проведено День цивільного захисту.
Враховуючи правила адаптивного карантину, за участі учнів одного класу (покласово), класними керівниками проведено урочисте відкриття Дня ЦЗ, на якому було оголошено план проведення Дня з цивільного захисту, перелік заходів, у яких вони братимуть участь час та місце подій.Усі інші уроки проводилися відповідно до розкладу занять.
На уроках Захисту України, вчителі Єрьоменко Б.К. і Момот Н.В., організували демонстрацію засобів захисту органів дихання та застосування їх у практиці при НС (виконання правил добору протигазів , його будову, підготовку та правила застосування ЗІЗ).
На уроці «Основи медичних знань» з дівчатами вчитель Момот Н.В. разом з медичною сестрою закладу провели майстер-клас «Формування навичок надання долікарської допомоги при НС» (накладання первинної пов’язки «чепець», шини на пошкоджену ділянку нижньої кінцівки, накладання гумового джгута на верхню кінцівку при артеріальній кровотечі).
На уроці «Основи здоров’я» учні 6 класу закріпили знання з теми «Пожежна безпека оселі». Повторили причини виникнення пожеж,стадії розвитку пожежі, профілактика пожеж, засоби пожежогасіння, гасіння невеликої пожежі, захист органів дихання в зоні пожежі,типи вогнегасників, будову пінного вогнегасника, інструкцію з користування пінним вогнегасником, правила пожежної безпеки в побуті та шлях евакуації з приміщення закладу під час НС.
Протягом дня, згідно плану Дня цивільного захисту, класними керівниками для учнів 1-11-х класів підготовлено та проведено тематичні уроки з елементами рольових ігор та інтерактивних завдань з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.
у 1 класі відбувся урок- презентація" Пожежа - біда для всіх". Переглядаючи презентацію, діти більше дізналися про пожежну безпеку. Під час групової роботи учні склали правила дій під час пожежі.
Під час бесіди та виконання практичних завдань другокласники згадали правила безпечної поведінки вдома , номери телефонів екстрених служб порятунку.
У 3 класі з учнями було проведено бесіду "Стихійні лиха", під час якої діти дізналися, які події можуть призвести до загибелі людей і що саме треба зробити, якщо таке лихо трапилось.
У 4 класі пройшла вікторина- змагання " Будь обережним з вогнем". Сформували навички правильних дій при пожежі, змагаючись в командах. Навчилися швидко оцінювати небезпечну ситуацію, приймати оптимальне рішення щодо їх подолання
Для п'ятикласників було проведено виховну годину "Попередження нещасних наслідків пожеж". Діти з'ясували, до яких наслідків може призвести необережне поводження з вогнем у побуті й на природі та усвідомили, чого не треба робити, щоб не сталося біди.
У день цивільного захисту з учнями 6 класу класним керівником було проведено тестування на тему "Дії населення у разі надзвичайних ситуацій". Школярі показали необхідний рівень знань.
З учнями 7 класу було проведено вікторину "Безпека руху - це життя". Діти відповідали на питання та повторили правила дорожнього руху для пішоходів та велосипедистів.
Для учнів 8 класу було проведено подорож-змагання "Безпека руху на дорозі". Узявши участь у різних пізнавальних конкурсах, діти продемонстрували якісний рівень знань та практичних навичок з питань безпеки дорожнього руху. На завершення заходу школярі отримали пам'ятки з ПДР.
Учні 9 класу на практичному занятті "Дії в умовах надзвичайної ситуації" повторили правила безпечного поводження в екстремальних ситуаціях
Учні 11 класу під час проведення Дня цивільного захисту повторили теоретичні та практичні відомості про застосування аптечки, протигаза, індивідуальних засобів захисту. Для закріплення знань було проведено бліц-опитування "Дії людини під час надзвичайних ситуацій".
Для поглиблення вивчення факторів, що можуть спричинити надзвичайні ситуації, на уроках фізики, хімії, астрономії, географії, біології у цей день активно використовувалися міжпредметні зв’язки, а саме, проводяться:
• на уроках образотворчого мистецтва – конкурси малюнків про допомогу при стихійних лихах, аваріях і катастрофах;
• на уроках праці – виготовлення найпростіших засобів захисту дихання (протипилових тканинних масок, ватно-марлевих пов’язок тощо);
• на уроках з гуманітарних предметів обговорювалися художні твори та історичні події, у яких висвітлюється тема надзвичайних ситуацій.
Завершальним етапом була евакуація. За планом комплексного об’єктового тренування було організовано та проведено практичне тренування з безпечної та швидкої евакуації учасників освітнього процесу. При отриманні сигналу «Евакуація» (оповіщення за ввідною проводиться дзвінковою сигналізацією закладу), дотримуючись вимог правил безпеки, усіх учнів було виведено на спортивний майданчик. Керівний склад,персонал і учні закладу продемонстрували підготовку і дисциплінованість з ЦЗ на випадок надзвичайних ситуацій. Результати евакуації встановленів межах нормативного часу.
Наприкінці дня відбулась підсумкова нарада для аналізу виконання плану проведення Дня ЦЗ з наступних питань: підбиття підсумків дій особового складу невоєнізованих формувань, підсумків дій учнів за сигналом ЦЗ, вручення грамот, подяк учням, які продемонстрували найкращі результати під час інтерактивних заходів Дня ЦЗ, щоб захистити своє здоров'я та життя.
День цивільного захисту в закладі був насичений різноманітними та цікавими для дітей формами діяльності. Дякуємо всій шкільній громаді за організованість,міцні знання та гарно проведений час.
Comments